Hlavní stránka Novinky Nastartujte své auto i v zimě

Nastartujte své auto i v zimě

9.12.2013

Nastartujte své auto i v zimě Zimní období připravuje řidičům každoročně mnoho důvodů k tomu, proč na něj pečlivě připravit své vozy. Na internetu a v odborných časopisech naleznete spoustu rad a návodů, jak přípravu auta na zimu provést. Tímto článkem chceme upozornit především řidiče automobilů s dieselovým motorem na přidávání kvalitního zimního aditiva do paliva. Přidávání aditiv je důležitá součást zimní údržby auta, ale často se na ni zapomíná.

Kvalitní zimní aditivum do nafty, jakým je SUPER DIESEL ADITIV – vítěz srovnávacího testu dieselových aditiv časopisu Svět motorů, ochrání motor a palivový systém vašeho vozu, který je v zimě ohrožen více než po zbytek roku. Jeho používáním předejdete korozi, ucpání palivového filtru, zanesení vstřikových trubek atd.

Především zabráníte zamrznutí paliva v motoru auta. Zimní aditiva snižují bod filtrovatelnosti nafty a posouvají teplotu, při níž vám zamrzne palivo a nestartuje auto. SUPER DIESEL ADITIV zimní bod filtrovatelnosti snižuje až o 5°C.

Zatímco benzín zvládá teploty okolo -40°C, bod filtrovatelnosti nafty takto vysokého stupně většinou nedosahuje. V průběhu roku se na čerpacích stanicích setkáte s odlišnými druhy nafty – letní (do 0°C), přechodovou (do -10°C), zimní (do -20°C) a na některých čerpacích stanicích i arktickou (s bodem filtrovatelnosti v rozmezí od -20°C do -44°C). Přidáním aditiva bod filtrovatelnosti ještě zlepšíte.

Přidáním zimního aditiva zajistíte hladký chod vašeho vozu i v nižších teplotách. V zimě navíc doporučujeme mít vždy plnou nádrž paliva. Zabráníte tím vzniku vlhkosti v nádrži a posléze zamrznutí nafty. Zároveň doporučujeme, abyste začali zimní aditivum používat v průběhu podzimu a ne až ve dnech, kdy udeří mrazy. V ten moment už nafta tuhne.

Zimní aditivum pomůže i těm, kteří nejezdí moc často. Když přidáte aditivum do přechodové nafty, kterou jste natankovali v průběhu podzimu, bude váš vůz s větší pravděpodobností startovat bez problému i v chladnějších měsících.

Přestože se zamrznutí dieselového motoru nedá ve velkých mrazech vyloučit, výrazně zvýšíte pravděpodobnost bezproblémového startování a chodu vašeho vozu, když do nafty budete dlouhodobě přidávat SUPER DIESEL ADITIV – nejlepší aditivum do nafty na trhu.