Hlavní stránka Pro motoristy Často kladené otázky

Často kladené otázky

Nevíte si rady s výběrem aditiva nebo brzdových kapalin? Zajímají vás výsledky testů a účinnost produktů VIF? Zde najdete odpovědi na nejčastější dotazy, které nám zákazníci a potenciální zájemci o výrobky VIF zasílají. Pokud odpověď na vaši otázku nenajdete, neváhejte se na nás se svými dotazy obrátit.

1. Může se používat zimní aditivum SUPER DIESEL ADITIV v létě a letní v zimě? Ovlivňuje to nějakým způsobem vlastnosti paliva či vozu?

Používání zimního aditiva v létě a letního v zimě nijak neohrožuje váš vůz ani jeho jednotlivé součásti, přesto vám však doporučujeme používat SUPER DIESEL ADITIV v ročním období, pro které je určeno. V průběhu roku je na čerpacích stanicích k dostání nafta do odlišných minimálních teplot a mírně se liší i její další vlastnosti. S ohledem k proměnlivosti nafty v průběhu roku jsme SUPER DIESEL ADITIV letní a zimní vyvinuli s mírně odlišným složením a vlastnostmi.
Upozorňujeme, že používáním letního aditiva do nafty v zimě nesnížíte stupeň filtrovatelnosti nafty a vystavujete motor svého vozu větší pravděpodobnosti zamrznutí.

2. Zajistím větší ochranu svého vozu, když budu aditiva přidávat do prémiové nafty z čerpacích stanic, která již byla aditována?

Přidáváním aditiv do prémiové nafty její vlastnosti už dále výrazně nezlepšíte. Aditiva VIF dosahují nejlepších vlastností s neaditovanou naftou v poměru 1:1 000. Stejně tak prémiová nafta obsahuje ideální poměr příměsí, který zajistí ochranu motoru a palivového systému vozu.

3. Přes noc jsem nechal aditivum VIF v autě a zrosolovatělo. Můžu ho takto zrosolovatělé ještě použít?

Zrosolovatělé aditivum můžete nadále používat. Nejprve jej však nechte rozehřát v pokojové teplotě. Z bezpečnostních důvodů v žádném případě nepoužívejte k ohřevu aditiva tepelných zařízení nebo přímého ohně. Jedná se o hořlavinu a mohlo by dojít ke vznícení. Abyste předešli zrosolovatění aditiv VIF doporučujeme ho skladovat v ideálních podmínkách, které jsou uvedeny na obalu.

4. Jak doporučujete přecházet z letního SUPER DIESEL ADITIV na zimní? Mám po přechodnou dobu obě aditiva míchat nebo vypotřebovat první nádrž paliva s letním a při dalším tankování přidat zimní aditivum? 

Aditiva nemíchejte. Doporučujeme po vyprázdnění nádrže s letním aditivem rovnou nasadit zimní. Konkrétní datum přechodu je však individuální záležitost. Je důležité vzít v potaz, za jak dlouho vypotřebujete nádrž automobilu. Při přechodu na zimní aditivum platí, že čím méně jezdíte, tím dříve přidávejte zimní aditivum.
Obecně doporučujeme, abyste začali přidávat zimní aditiva od 1. října. Od tohoto data je na čerpacích stanicích k dostání přechodová motorová nafta s bodem tuhnutí -10°C. Přidáním zimního aditiva ještě snížíte bod tuhnutí a vaše auto bude startovat i v případě brzkého příchodu mrazů.

5. Jako výhodu používání SUPER DIESEL ADITIV uvádíte, že zvyšuje cetanové číslo nafty. Zajímalo by mě, o kolik se při používání aditiv zvyšují tato čísla.

Podle našich měření zvyšuje SUPER DIESEL ADITIV cetanové číslo v průměru o 4 až 5 stupňů.

6. Omylem jsem při přidávání VIFu výrazně překročil doporučené dávkování. Hrozí poškození vozu a od jakého množství? Co mám dělat například v případě, že jsem do nádrže nalil celé půllitrové balení aditiva?

V případě, že jste omylem nalil celé balení nebo jeho výraznou část vám doporučujeme okamžitě odčerpat palivo z nádrže. Při nastartování vozu může dojít k ucpání motoru nebo palivového systému auta. Aditiva VIF dosahují nejlepších vlastností, když jsou aditována do nafty či benzínu v poměru 1:1 000.

7. Má VIF negativní vliv na vstřikování common rail? Hrozí, že přidáním aditiva VIF poškodím svoje auto s tímto vstřikováním?

Automobily s přímým vstřikováním nafty common rail aditiva VIF nepoškozují, naopak odstraňuje staré usazeniny ve vstřikovacím systému a zabraňuje vzniku nových.

8. Je nějaký rozdíl v tom, když přidávám aditivum před a po tankování?

Rozdíl mezi přidáním aditiva do paliva před a po tankování spočívá v úrovni promíchání s palivem. Doporučujeme přidávat aditiva do nádrže před tankováním, dojde tím k perfektnímu promíchání.

9. Musí se aditiva přidávat do každé nádrže? Nestačí ho přidávat v delších intervalech?

Doporučujeme přidávat aditiva při každém tankování. Přestože některé pozitiva přidávání aditiv se mohou projevit okamžitě či po aditování několika málo nádrží, jiné složky aditiva se projeví až po pravidelném používání. Komplexní ochranu palivového systému a motoru vašeho vozu docílíte pravidelným přidáváním do každé natankované nádrže. Jednorázové přidávání má pouze částečný a krátkodobý efekt.

10. Jsou aditiva SUPER DIESEL ADITIV vhodná i pro naftu bez biosložky?

Aditiva SUPER DIESEL ADITIV stejně jako SUPER BENZIN ADITIV jsou vhodné i do paliva bez podílu biosložky. Ochrana, kterou poskytují před škodlivými vlastnostmi biosložky je pouze jednou z celé řady výhod, které aditiva VIF nabízejí – chrání a čistí palivový systém vozu, snižují spotřebu paliva atd.
 

Máte dotaz?

* Takto označená pole je nutné vyplnit.

Jméno*:
Email*:
Telefon:
Text vzkazu*:


Zadejte text z obrázku